GD en Pavo ontwikkelen aanpak overgewicht bij paarden

GD en Pavo bundelen de krachten om risico’s van overgewicht bij paarden en pony’s in kaart te brengen. Samen starten ze een project om een aanpak te ontwikkelen voor paarden met overgewicht. Volgens de GD heeft ruim 50 procent van de hobbymatig gehouden paarden overgewicht. Bekende gevolgen zijn insulineresistentie en hoefbevangenheid, verminderde prestaties, problemen met de afgifte van warmte, verminderde vruchtbaarheid en goedaardige vettumoren in de buik (waardoor ook risico op ernstige koliek).

Project

Tijdens het gezamenlijke project wordt een groot aantal paarden een half jaar gevolgd. Deze groep bestaat uit zowel paarden met een normale conditie als paarden met overgewicht. Daarbij is voor de paarden met overgewicht een programma ontwikkeld: ze krijgen een speciale voeding met aangepast voedermanagement en opdrachten op het gebied van activiteit en beweging. Ook worden ze tijdens de proef gemonitord op gewichtsontwikkeling en diverse belangrijke bloedparameters. Deze kunnen een indicatie geven of een paard risico loopt op problemen door overgewicht. Om de activiteit en beweging van de paarden objectief te monitoren, wordt gebruikgemaakt van een speciaal voor paarden ontwikkelde bewegingssensor: de Equestic-zadelclip.

Paarden gezocht

De GD en Pavo zoeken zowel paarden met een normale conditie als paarden met overgewicht met daarbij een eigenaar die gemotiveerd is zijn/haar paard te laten volgen en in geval van overgewicht te managen volgens adviezen vanuit het project. Aanmelden kan via Pavo. Op basis van een aantal selectiecriteria wordt bekeken of het dier geschikt is voor deelname aan deze proef.

 

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mis geen enkel nieuws uit de diervoederindustrie