Verschillende voederveiligheidsschema’s in Europa hebben de krachten gebundeld. Dit heeft geleid tot een tijdelijke uitwisselbaarheidsovereenkomst tussen Oqualim en AIC, GMP + International, Ovocom en QS. De overeenkomst is geldig vanaf 1 januari 2018.
Dit najaar sloten de vier organisaties (Ovocom, AIC, GMP + International en QS) een “Memorandum of Understanding” (MOU) met Oqualim om te streven naar volledige wederzijdse erkenning.
Het eerste resultaat van deze samenwerking wordt een tijdelijke wederzijdse uitwisselbaarheid tussen Oqualim en AIC, GMP + International, Ovocom en QS met ingang van 1 januari 2018.
Uitwisselbaarheid
Deze tijdelijke wederzijdse erkenning dekt de productie, distributie en het op de markt brengen van mengvoeders en voormengsels. De uitwisselbaarheid is van toepassing op bedrijven die gecertificeerd zijn onder Oqualim bijlage 1 “Aankoopvereisten voor goederen en diensten”.
De tijdelijke wederzijdse erkenning is geldig voor een overgangsperiode van 2 jaar (2018-2019). In die periode zullen alle partijen samen streven naar een volledige uitwisselbaarheid.
Eerste stap
De eerste stap in dit gemeenschappelijk project wordt de uitbreiding van het toepassingsgebied van de wederzijdse uitwisselbaarheid, zodat ook de distributie en de handel in voedermiddelen en toevoegingsmiddelen van door Oqualim gecertificeerde bedrijven onder de overeenkomst zullen vallen. Het doel is om tot een overeenkomst te komen vóór het einde van het eerste kwartaal van 2018.


