Jonge professionals bespreken generatieverschillen

Meer dan honderd jonge professionals uit de Belgische en Nederlandse diervoedersector kwamen donderdag 22 mei samen in Turnhout voor de 9e editie van het Jongerencongres, georganiseerd door BFA, Nevedi en Feed Design Lab. Onder het centrale thema ‘Generaties aan zet: hoe maken we van generatieverschillen een kracht in plaats van een kloof?’ werd ingezoomd op de samenwerking tussen generaties als hefboom voor een duurzame en toekomstgerichte sector.

Geen nieuws meer missen? Schrijf je in voor de wekelijkse nieuwsbrief

Het congres bracht jonge mensen uit de sector samen rond een actueel en strategisch vraagstuk: hoe kunnen verschillende generaties – elk met hun unieke kennis en competenties – beter samenwerken om de toekomst van de diervoedersector vorm te geven?

Samen sterker door generatiediversiteit

De diervoedersector staat voor uiteenlopende uitdagingen, zoals digitalisering, duurzaamheid en kennisoverdracht. Jongere generaties brengen nieuwe inzichten, technologische vaardigheden en energie, terwijl ervaren collega’s uitblinken in expertise, historisch perspectief en leiderschap.

Dit bleek duidelijk uit de lezing van Prof. Kim De Meulenaere (Universiteit Antwerpen). “Leeftijdsdiversificatie op de werkvloer zorgt voor nieuwe synergiën”, stelde ze. “Het kan zelfs erg  verrijkend zijn als er kenniswisseling is langs beide zijden”. Aanvullend werden praktijkvoorbeelden gepresenteerd van bedrijven die bewust inzetten op samenwerking tussen generaties, bijvoorbeeld via mentorships, gemengde teams en gedeeld leiderschap.

Dialoog en verbinding

Deelnemers gingen vervolgens in gesprek over onderlinge verwachtingen, verschillende werkstijlen en gedeelde ambities. Het interactieve karakter van het congres zorgde voor open dialoog en wederzijds begrip. Jongeren gaven aan zich sterker verbonden te voelen met hun organisatie wanneer er ruimte is voor hun stem en ideeën, in wisselwerking met ervaren collega’s.

“Het Jongerencongres bewijst dat generatieverschillen ook verbindend kunnen werken. Door kennis en perspectieven te delen, versterken we de innovatiekracht en duurzaamheid van onze sector. Wetenschappelijk onderzoek, zoals toegelicht door Kim De Meulenaere, toont bovendien aan dat mentorships een bijzonder doeltreffende strategie zijn om samenwerking tussen generaties succesvol vorm te geven”, zegt Bram Pauwelyn, bestuurslid van de Young Feed Professionals.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mis geen enkel nieuws uit de diervoederindustrie