Actemium, multitechnische partner voor de industrie, is bekroond met de ADMB Award 2014, categorie HR. De prijs werd meer specifiek uitgereikt aan Actemium voor de inspirerende rekruteringscampagne, die resulteerde in dubbel zoveel kandidaten en aanwervingen.
Onderscheidende ideeën
Met de ADMB Awards bekronen ADMB en Provikmo jaarlijks twee professionals en twee studenten, die zich binnen de domeinen van HR en Preventie met vernieuwende en resultaatgerichte ideeën niet alleen onderscheiden van hun collega’s, maar ook een belangrijke inspiratiebron voor hen vormen. De rebranding- en rekruteringscampagne van Actemium werd gelauwerd omdat de HR-afdeling hiermee uitdrukkelijk haar stempel drukte op de business en de resultaten van de organisatie.
Bart Swings
De campagne werd uitgebouwd rond schaatstalent Bart Swings. Ingenieur in spe die topprestaties neerzet en het perfecte boegbeeld vormde voor het bedrijf. De sponsoring van Bart Swings liep dan ook als een rode draad door de campagne. ‘Kies de juiste baan’ werd de slogan: een duidelijk referentie naar de verschillende vakgebieden en mogelijkheden binnen Actemium, met een knipoog naar de schaatsbaan.
Verrijkend
De vakjury loofde Actemium omdat de campagne gericht was op het uitdragen van de bedrijfscultuur, en het niveau van de pure jobinhoud zo werd overschreden. Een geïntegreerde aanpak is hierbij essentieel. “Het is belangrijk dat de campagne ook gedragen wordt door de interne medewerkers”, aldus Caroline den Doelder, HR Manager Actemium België. “We hebben dan ook getracht om hun inbreng te stimuleren en hen actief te betrekken, bijvoorbeeld als model voor ons promotiemateriaal, of door deelname aan een jobbeurs of onze interne jobdagen. Zo kan een rekruteringscampagne ook voor interne medewerkers als verrijkend worden ervaren.”
Teamwerk
Een ander belangrijk element van de rekruteringscampagne, dat ook door ADMB werd onderstreept bij de bekroning, is het teamwerk. Door een nauwe samenwerking met de operationele afdelingen en marketing kreeg de campagne een breed draagvlak, met verschillende acties via uiteenlopende rekruteringskanalen: jobbeurzen op hogescholen en universiteiten, eigen jobdays voor een kennismaking met Actemium on site, nauwe contacten tussen business en scholen voor bvb. stages, eindwerken en gastcolleges, en een actieve aanwezigheid in de social media.
62 aanwervingen
Dat deze aanpak werkt tonen de resultaten. Maar liefst 62 succesvolle aanwervingen in 2014, goed opgeleide starters, een duurzame samenwerking met de opleidingsinstanties en een grote betrokkenheid van de eigen medewerkers.


