App voor transparantie in de zuivelketen

Zuivelconcern A-ware lanceert de ‘Royal A-ware App’. Met deze app wil A-ware inspelen op de groeiende behoefte van haar klanten om aantoonbaar te hebben welke stappen melkveehouders zetten om te verduurzamen. “De ‘Royal A-ware App’ wordt stapsgewijs uitgewerkt. De eerste stap is een module waarmee melkveehouders eenvoudig dagelijks kunnen registreren in welk perceel de koeien zijn geweest”, aldus het bedrijf.

Betere renderende agrifoodketens

Samen met haar ketenpartners bouwt A-ware aan kortere, betere renderende agrifoodketens. “Hierbij staat de wens van de consument centraal. Nederlandse klanten stellen in toenemende mate eisen aan de wijze waarop een melkveehouder registreert of koeien weidegang krijgen”, stelt Klaas de Jong. “Met de ‘Royal A-ware App’ kunnen melkveehouders met één handeling op de smartphone dagelijks registeren hoeveel uur de koeien in welke weide hebben gelopen.”

Extra premie

Royal A-ware betaalt melkveehouders die weidegang met de app registeren een extra premie van 0,25 per 100 kilogram melk. Deze premie komt bovenop de reguliere weidepremie van 0,50 per 100 kilogram melk. “De ‘Royal A-ware App’ is vanaf begin 2016 beschikbaar. De komende maanden worden gebruikt om de app te testen. De app wordt stapsgewijs uitgebreid. In de eerste versie kunnen melkveehouders onder andere weidegang registeren en nieuwsberichten over Royal A-ware lezen”, aldus De Jong.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mis geen enkel nieuws uit de diervoederindustrie