Belgische premixen verontreinigd

Het FAVV heeft bij een Belgische premixfabrikant een ernstige overschrijding van de dioxinenorm kunnen aantonen in een voormengsel bestemd voor de productie van diervoeder. De premixen overschreden 40 maal de Europese norm van 1 picogram per gram.

China

Het onderzoek dat samen met de fabrikant werd uitgevoerd, heeft aangetoond dat deze in België gefabriceerde premix werd verontreinigd door een additief afkomstig uit China, dat zelf 50 procent aan natuurlijk tocoferol (vitamine E) bevat.

Waarschuwingssysteem

Na tracering van het product heeft het FAVV via het Europees waarschuwingssysteem RASFF op 5 april 2013 de coördinaten van de bestemmelingen van deze premix en het verontreinigd additief meegedeeld. De verontreinigde producten werden in België niet in mengvoeders verwerkt, maar de onderzoeken lopen nog in een tiental Europese landen.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mis geen enkel nieuws uit de diervoederindustrie