Schade van files bedraagt 852 miljoen

De noodzaak voor investeringen in knelpunten op de Nederlandse wegen neemt toe, nu de filedruk opnieuw stijgt. Dit concluderen verladersorganisatie EVO en Transport en Logistiek Nederland (TLN), na een onderzoek van TNO. EVO en TLN concluderen dat de totale schade van files op de snelwegen bedrijven vorig jaar 852 miljoen euro kostte. “Dit is een stijging ten opzichte van het jaar daarvoor, toen de schade nog 797 miljoen euro bedroeg”, aldus de organisaties.

Economische Wijzer

EVO en TLN presenteerden de uitkomsten van het onderzoek in de Economische Wijzer. Volgens de organisaties moet het kabinet een reeks knelpunten direct aanpakken. “De toenemende filedruk is zorgwekkend”, stellen de organisaties. “De filedruk steeg namelijk niet alleen in 2014, maar nam ook in 2015 fors toe.” Maar niet alleen de ergernis nam toe, ook leiden files tot andere kosten. “Bedrijven moeten bijvoorbeeld omrijden om een file te vermijden. Ook kan de inzet van extra voertuigen noodzakelijk zijn om goederen toch op tijd af te leveren. Verder vereist het inspelen op files aanpassingen in de rit- en routeplanning en dus extra inspanning van planningsafdelingen”, stellen de organisaties. En tenslotte leiden vertragingen op de weg ook tot vertragingen in het productieproces van bedrijven. “De totale schade voor de Nederlandse economie bedraagt hiermee dus 852 miljoen euro.”

Duurste trajecten

Uit het onderzoek bleek dat de grootste economische schade door files plaatsvond in Noord-Brabant, op de A58 tussen knooppunt Galder en knooppunt Batadorp, gevolgd door de provincie Zuid-Holland. “Bijna de helft van de duurste trajecten komt uit die provincie.” EVO en TLN stellen dan ook dat de regio Rotterdam dichtslibt. De lijst met de top-20 duurste files laat verder zien dat ook de provincie Gelderland veel knelpunten kent.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mis geen enkel nieuws uit de diervoederindustrie