Het vertrouwen van de Nederlandse land- en tuinbouwers in het huidige kabinet is laag. Met een waardering van een 5,0 behaalt het huidige kabinet geen voldoende in de agrarische sector. In het beleid van staatssecretaris van Dam bestaat nog minder vertrouwen. Hij krijgt een 3,6 voor zijn land- en tuinbouwbeleid.
Dit blijkt uit het ‘Verkiezingsonderzoek land- en tuinbouw 2017’ dat agrimarketing- en marktonderzoeksbureau AgriDirect onlangs in samenwerking met Nieuwe Oogst heeft uitgevoerd. Ruim 600 agrarische ondernemers namen deel aan deze online inventarisatie. Sinds 2002 voert AgriDirect in aanloop naar nieuwe parlementsverkiezingen verkiezingspeilingen uit.
Vertrouwen in Nederlandse politiek afgenomen
De Nederlandse land- en tuinbouwers geven aan dat hun vertrouwen in de politiek in de afgelopen kabinetsperiode is gedaald. Maar liefst 64,4% heeft minder vertrouwen in de politiek dan bij de vorige kabinetsperiode. 32,5% geeft aan dat dit vertrouwen niet is veranderd en bij slechts 2,6% is het vertrouwen toegenomen.
Minst populaire landbouwminister
Martijn van Dam scoort gemiddeld slechts een 3,6 voor zijn land- en tuinbouwbeleid. Het beleid van Sharon Dijksma wist enkele jaren geleden ook geen voldoende te behalen, maar scoorde met een 5,4 toch flink hoger dan Van Dam. Laurens Jan Brinkhorst, die in de periode 1999 – 2002 actief was als minister van landbouw, was ook niet geliefd onder de boeren. Henk Bleker behaalde in 2012 een 6,8 voor zijn beleid. Cees Veerman voert nog altijd de rij aan, hij behaalde een 7 in 2006.


