Brazilië heeft de voorschriften verandert die de minimale en maximale niveaus van mineralen in pluimvee- en varkensvoer dicteren. Door het besluit is een hogere absorptie van organische mineralen mogelijk. De wijziging vond plaats op basis van verschillende wetenschappelijke studies.
Studies
Mineralen in de vorm van Proteasen en gist verrijkt met selenium worden internationaal organische mineralen genoemd. Het is voldoende gebleken dat ze meer biologisch beschikbaar zijn en op en op een lager niveau kunnen worden gevoerd dan anorganische mineralen (zoals oxiden, sulfaten, enz.) en kunnen worden toegediend als aanvulling, voormengsels, of concentraten. Bovendien wordt door de verhoogde biologische beschikbaarheid en betere absorptie het gehalte aan mineralen dat door ontlasting wordt geëlimineerd aanzienlijk minder, wat de nadelige gevolgen van verontreinigingen in het milieu verminderd.
Efficiënter
“De huidige markttrend laat een toenemende vraag naar organische mineralen zien, omdat, afgezien van het feit dat de organische mineralen meer biologisch beschikbaar zijn, organische materialen kunnen inspelen op de behoeften van hoog productieve dieren en zorgen voor een efficiëntere productie “, aldus Fabio Catunda, manager mineralen varkens bij Alltech Latijns-Amerika. “De organische mineralen uit het Alltech-assortiment vallen in deze categorie. Daarnaast zijn de producten van Alltech vrij van zware metalen, PCB’s en dioxines.”
Programma
Europese vice president van Alltech, Patrick Charlton: “De wetenschap van het gebruik van organische mineralen en sporenelementen is ook met succes geïmplementeerd in Europa door middel van Alltechs programma ‘Total Replacement Technology’. Dit programma richt zich op het verstrekken van organische mineralen die gemakkelijk worden geabsorbeerd. Hierdoor wordt de totale minerale uitscheiding geminimaliseerd en is een kleinere hoeveelheid nodig in voer. Europese gegevens ondersteunen deze toepassing in varkens, pluimvee en herkauwers. “


