Verhoogde gehalten aan Zearalenon in soja

Ovocom adviseert bedrijven om bijzonder waakzaam te zijn voor alle sojaproducten afkomstig uit Argentinië.
“Door de erg vochtige weersomstandigheden in dat land zijn de mycotoxinegehalten, en meer specifiek zearalenon die momenteel in sojahullen (tot 4,96 ppm) maar ook in sojaschroot (tot 0357 ppm) wordt geobserveerd, vrij hoog”, meldt Ovocom. “Dergelijke waarden behoeven specifieke voorzorgsmaatregelen.”

Zearalenon (ZEA) is een mycotoxine met een negatieve invloed op het niveau van de reproductie van dieren (vb. vruchtbaarheid).

Voorzichting

Op wettelijk niveau werd er geen norm of actiedrempel vastgelegd voor deze mycotoxine in soja of in sojaproducten. “Toch moet men voorzichtig zijn bij het gebruik van deze producten (gebruik in mengvoeders of directe verkoop aan veehouders) gezien de waargenomen gehalten, zodat de gehalten in de mengvoeders/rantsoenen een acceptabel niveau aan ZEA vertonen.”

Alle normen en actiedrempels die van toepassing zijn binnen de FCA Standaard zijn opgenomen in het FCA-document ‘BT-01: Aanvullende normen voor diervoeders en “te verwerken nevenstromen’.

Bron: Ovocom

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mis geen enkel nieuws uit de diervoederindustrie