CZAV begeleidt sorghumteelt Zeeuws-Vlaanderen

In de zoektocht naar nieuwe innovatieve teelten, participeert CZAV in een project waarin de focus ligt op sorghum als veevoerproduct. Het project vindt plaats in Zeeuws-Vlaanderen en gaat dit voorjaar van start. Dat meldt de coöperatie op haar website.

CZAV is gevraagd om nieuwe sorghumtelers te ondersteunen in dit project. In het startprogramma voor sorghum worden akkerbouwers en veetelers bekend gemaakt met het gewas. CZAV staat bij in de vorm van teeltadvisering en -begeleiding.

Ervaring

De coöperatie is op zoek naar vijf Zeeuws-Vlaamse telers en vijf Vlaamse telers die overwegen sorghum op te nemen in het bouwplan. Op deze manier kan een akkerbouwer of veehouder ervaring opdoen met het gewas.

Integratie

Er is steeds meer aandacht voor nieuwe teelten of gewassen die stikstofvriendelijker zijn voor milieu en maatschappij. Sorghum heeft minder behoefte aan stikstofbemesting dan andere ‘reguliere’ gewassen als mais en tarwe. Daarom wordt naar verschillende manieren gezocht om sorghum in te zetten. Zo kan sorghum worden opgenomen als veevoer in plaats van een rantsoen met alleen gras en mais.

Onderzoeksopzet

Het project is een combinatie tussen onderzoek en praktijk. Het programma is gebaseerd op zaaizaadontwikkeling en toepassing van sorghum. Daarbij wordt specifiek gekeken naar de opbrengst, voederwaarde en het eiwitgehalte.

Met deze resultaten ontstaat een goede ervaring om sorghumrassen verder te introduceren in de zwinregio (gebied op de grens van Oost-Vlaanderen en West-Vlaanderen (België) en de provincie Zeeland). Daarnaast wordt met de overstap naar sorghum een bijdrage geleverd aan de stikstofreductie in de keten.

Het project start dit voorjaar, waarna in mei voor het eerst zal worden gezaaid.  

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mis geen enkel nieuws uit de diervoederindustrie