Bierbostel gesplitst in vezels en eiwitten

Duynie, Van Eigen Deeg en Qrackers lanceren Project Circular Qrunch: een innovatief initiatief dat bierbostel (BSG-eiwit, het co-product van het bierbrouwproces) een nieuwe bestemming geeft. Met een nieuwe scheidingstechnologie kan Duynie dit restproduct splitsen in vezels en eiwitten.

Daarbij wordt het BSG-eiwit geschikt gemaakt voor gebruik in voedingsmiddelen. In dit project vormt het BSG-eiwit de basis voor koekjes, cakes en crackers . Het is dus een bron van eiwit in de bakkerij.

Ook smaak en beleving

Circular Qrunch draait niet alleen om circulariteit en de eiwittransitie, maar ook om smaak en beleving. Van receptontwikkeling tot grootschalige productie: de samenwerkende partners bundelen kennis en vakmanschap voor duurzame bakkerijproducten. Daarnaast levert dit project een economische, ecologische en maatschappelijke bijdrage aan het mkb in Gelderland en Overijssel. De samenwerkende partners brengen een complete ketenbenadering voor plantaardige (bakkerij)producten naar de markt.

Subsidie van de Europese Unie

Het project heeft subsidie binnengehaald van de Europese Unie via het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling (EFRO-Oost). Duynie is ook stakeholder van Samen Tegen Voedselverspilling.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mis geen enkel nieuws uit de diervoederindustrie