Goed eerste kwartaal voor ForFarmers

ForFarmers heeft in het eerste kwartaal van 2026 zowel de omzet als de winstgevendheid zien stijgen. Dat blijkt uit de trading update van het veevoerbedrijf. De totale afzetvolumes namen met 9,3 procent toe ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Volgens het bedrijf kwam die groei vooral door de consolidatie van een joint venture in Duitsland. Op autonome basis bleven de volumes nagenoeg stabiel.

Het mengvoervolume steeg met 4,1 procent. Zonder overnames en samenwerkingen was sprake van een lichte daling van 1,1 procent. ForFarmers schrijft die afname onder meer toe aan de impact van dierziekten.

Winst 17,2 procent hoger

De omzet lag in het eerste kwartaal 4,5 procent hoger dan een jaar eerder. Autonoom daalde de omzet echter met 4,7 procent, wat volgens het bedrijf vooral het gevolg was van lagere grondstofprijzen.
De brutowinst steeg met 17,2 procent naar 161,8 miljoen euro. De onderliggende EBIT nam met ruim 70 procent toe tot 27,5 miljoen euro. De onderliggende EBITDA kwam uit op 41,1 miljoen euro, een stijging van bijna 50 procent. Ook het rendement op ingezet kapitaal (ROACE) verbeterde verder.
Topman Pieter Wolleswinkel noemt het eerste kwartaal “sterk” en stelt dat ForFarmers zijn marktposities verder heeft versterkt. Volgens hem bleven de autonome volumes ondanks stoppersregelingen in de sector en dierziekten goed op peil.

Joint venture in Polen

Daarnaast meldt ForFarmers dat aandeelhouders inmiddels hebben ingestemd met de voorgenomen joint venture met KPS in Polen. Het bedrijf verwacht de transactie in het derde kwartaal van 2026 af te ronden, mits de Poolse mededingingsautoriteit goedkeuring verleent.
ForFarmers wijst wel op onzekerheden door geopolitieke ontwikkelingen. Volgens het bedrijf zorgen die voor hogere prijzen van grondstoffen en energie. Dankzij gericht risicomanagement zegt de onderneming veevoer toch tegen concurrerende prijzen te kunnen blijven aanbieden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mis geen enkel nieuws uit de diervoederindustrie