De Dumoulin-fabriek in Hombourg is onlangs gecertificeerd door een van de belangrijkste Duitse referentie-instellingen voor de Voedingskwaliteit en -gezondheid: VLOG. Ze is hiermee de eerste Belgische fabriek met een certificaat voor de productie van gmo-vrij voer.
Ggo-vrije voeding
In België bestaat nog geen officieel ‘gmo-vrij’ lastenboek. In Duitsland daarentegen is er het label ‘Ohne Gentechnik’, wat het equivalent is van de Nederlandse vermelding ‘gmo-vrij’. Het label wordt sinds 2009 door de instantie VLOG (Verbandes Lebensmittel ohne Gentechnik) beheerd en is alom bekend bij de consumenten en bedrijven van de voedingsmiddelensector. 2500 levensmiddelen dragen het label: vlees, eieren, zuivelproducten, pasta, vruchtensap, honing, enz. Om aan de norm ‘Ohne Gentechnik’ te voldoen, moeten die dierlijke producten afkomstig zijn van dieren die gmo-vrije voeding hebben gekregen.
Streng lastenboek
Bedrijven die het VLOG-label willen hanteren, moeten zich aan een uiterst streng lastenboek houden. Zo legt het lastenboek de leden specifieke productiemethodes op en worden er herhaaldelijk audits uitgevoerd. De drempel voor onvoorziene verontreiniging ligt op 0,9%.
De Dumoulin-fabriek (Groep AVEVE) in Hombourg is de eerste in België die de bepaling ‘VLOG geprüft’ achter haar naam mag zetten en is hiermee dus de eerste Belgische ggo-vrije gecertificeerde fabriek.


