Vitelia ziet voorlopig af van fusie met ABZ Diervoeding

Vitelia zet voorlopig geen stap richting een fusie met ABZ Diervoeding en kiest ervoor om zelfstandig verder te gaan. Dat schrijft weekblad Boerderij. Beide coöperaties hebben dit bevestigd aan het blad. De strategische samenwerking tussen beide organisaties wordt gewoon voortgezet.

De samenwerking tussen Vitelia en ABZ Diervoeding ging in mei 2024 van start en werd destijds gezien als een mogelijke opmaat naar een fusie. Volgens Vitelia is er op dit moment echter onvoldoende aanleiding om die stap te zetten.

Niets meer missen over de ontwikkelingen in de diervoederindustrie? Meld je nu aan voor de gratis nieuwsbrief of neem een voordelig (proef)abonnement!

Algemeen directeur Remon Kissen geeft aan dat de beslissing is genomen na uitgebreid overleg met de Raad van Commissarissen en de ledenraad. Volgens hem staat de Limburgse coöperatie er financieel en organisatorisch weer sterk voor. Vitelia beschikt volgens Kissen over een gezonde vermogenspositie, voldoende liquiditeit, een scherpe kostprijs en heeft geen schulden.

Eerder dit jaar sloot Vitelia de mengvoerfabriek in Ysselsteyn. Die maatregel maakte deel uit van een reorganisatie die noodzakelijk was door de krimpende veestapel en de afnemende vraag naar diervoeders.

Sterke afname bedrijven

Vooral in Limburg heeft de sector te maken met een sterke afname van het aantal veehouderijbedrijven, onder meer door landelijke opkoopregelingen. Volgens Kissen is het aantal varkensbedrijven in de provincie inmiddels gehalveerd en nam ook het aantal pluimveebedrijven met ongeveer 30 procent af. Hij verwacht dat ook andere voerbedrijven de gevolgen van deze ontwikkeling zullen merken.

Ondanks het besluit om voorlopig zelfstandig verder te gaan, blijft de samenwerking met ABZ Diervoeding volgens beide partijen van kracht. Directeur Marcel Roordink van ABZ Diervoeding noemt het jammer dat een fusie nu niet doorgaat, maar heeft begrip voor de keuze van Vitelia. Volgens hem profiteren beide coöperaties van de bestaande samenwerking en wordt die daarom voortgezet.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mis geen enkel nieuws uit de diervoederindustrie