Maisscan in volle gang

Tot nu toe hebben 250 maistelers meegewerkt aan de Maisscan, die op dinsdag 31 januari van start is gegaan. De scan wordt uitgevoerd door Geelen Consultancy uit Wageningen.

Uit de tussenresultaten blijkt dat 41% van de maistelers al een definitieve keuze heeft gemaakt over het te zaaien maisras en dit zelfs al heeft besteld. 19% heeft ook al een keuze gemaakt, maar heeft het maisras nog niet besteld. 40% van de maïstelers heeft nog geen definitieve keuze gemaakt over het te zaaien maisras.

Eigenschappen

“Korrelopbrengst/zetmeelopbrengst” wordt het meest (40%) genoemd door de maistelers bij de keuze en beoordeling van een maisras. “Voederwaarde-opbrengst” wordt het één na meest genoemd met een percentage van 37%. Op de derde plaats volgt “voederwaarde per kg droge stof” met een percentage van 32%. “De prijs van het maiszaad” wordt tot nu toe maar door 2% van de maistelers genoemd. Maistelers kunnen in de Maisscan maximaal drie eigenschappen kiezen uit een lijst van 20 eigenschappen van mais.

Vervolg

Dinsdag 6 februari ontvangen weer duizend maïstelers via de e-mail een uitnodiging om deel te nemen aan de Maisscan. Belangrijk is om na te gaan welke eigenschappen van mais men belangrijk vindt, hoe tevreden men was over de teelt van het afgelopen seizoen en waar men op let in het komende seizoen. De ervaring en wensen van maistelers zijn belangrijk voor de veredelaars van mais.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mis geen enkel nieuws uit de diervoederindustrie